Chemická pitva vody 9.C

2. 10. 2024

V pátek 27. září jsme se se žáky 9. třídy zúčastnili vzdělávacího programu „Chemická pitva vody“ v Dolní oblasti Vítkovice. Program byl zaměřen na analýzu různých druhů vody a jejich čistoty. Každý z žáků si odebral vlastní vzorek vody, který následně v analytické laboratoři zpracoval pomocí přístrojů, jež běžně používají profesionální chemici. Žáci zkoumali několik ukazatelů čistoty vody, jako například pH, obsah minerálů nebo koncentraci rozpuštěných látek.

K porovnání měli k dispozici další vzorky, včetně pitné vody z kohoutku, mořské vody, minerální vody a destilované vody. Tento praktický přístup jim umožnil porovnat rozdíly mezi jednotlivými druhy vod a lépe porozumět procesům, které ovlivňují jejich kvalitu.

Práce v chemické laboratoři přispěla k jejich hlubšímu porozumění vědeckým metodám. Po skončení programu jsme se vydali na prohlídku Velkého světa techniky, kde si žáci mohli vyzkoušet interaktivní expozice a dozvědět se více o technologiích, vědě a inovacích. Tento den byl pro všechny velmi inspirativní a obohacující.