The Last of us

Vítejte v ZŠ Horymírova

Výborné místo pro Vaše děti.

Vítejte v ZŠ Horymírova

Výborné místo pro Vaše děti.

The Last of us

Chytré děti

Nadstandartní vybavení pro vzdělávání vašich dětí.

Chytré děti

Nadstandartní vybavení pro vzdělávání vašich dětí.

TOP novinky
 • 17.3. Proběhne na naší škole "Den otevřených dveří"
 • 1.-2.4. Zápis dětí do 1. tříd

Poslední novinky

25

Únor

2020

Zápis do 1. tříd

V termínu 1. 4. 2020 od 13:00 do 18:00 hod a 2. 4. 2020 od 13:00 do 17:00 hod se bude na naší škole  konat zápis do prvních tříd.

K zápisu si vemte:

 • - občanský průkaz, rodný list dítěte, je-li dítě cizí státní příslušník, pak i doklad o povolení jeho trvalého pobytu 
 • - v případě, že již byla dítěti odložena povinná školní docházka, vezměte originál tohoto rozhodnutí
 • - v případě, že zákonný zástupce bude žádat odklad povinné školní docházky, doloží společně s žádostí také doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa
 • - u dítěte, které dovrší 6-ti let v období září – prosinec 2020, je podmínkou přijetí doporučující vyjádření školského poradenského zařízení
 • - u dítěte, které dovrší 6-ti let v období leden-červen 2021, je podmínkou přijetí vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře

Leták

17

Únor

2020

Badmintonový turnaj "O putovní pohár Amose"

DRUHÝ BADMINTONOVÝ TURNAJ 2. ROČNÍKU
"O PUTOVNÍ POHÁR AMOSE" V OSTRAVĚ DNE 26.1.2020.

Jak jsme tentokrát dopadli?
Kategorie Začátečníci 0 - 10 let 1. místo, 2. místo, 3. místo
Kategorie Mírně pokročilí 1. místo
Kategorie Pokročilí 1. místo

Vítězům blahopřeji a všem 24 účastníkům našeho týmu děkuji za účast. A kdyby neřádila chřipka, bylo by nás celkem 30. :-)

17

Únor

2020

Jarní příměstský camp - Badmintománie

Proběhl ve dnech 10. - 14. 2. 2020 a pořadatelem bylo SVČ Korunka Ostrava. Zúčastnili se ho nejenom žáci naší školy, ale všichni nadšení hráči badmintonu. A co jsme všechno podnikali a jak se dětem na táboře líbilo? To se dozvíte z následujících odpovědí:

 • "Mě nejvíce bavil badminton a výlet do Žirafy."
 • "Mě se líbily soutěže v basketbalu a badminton."
 • "Asi ježdění na koloběžkách a deskové hry."
 • "Hraní badmintonu a ping-pong."

Badminton, který byl hlavní náplní tábora, tedy u dětí vyhrál na celé čáře. Nejen pokročilí hráči, ale také začátečníci si zahráli turnaj a na konci tábora byli odměněni. Věříme, že se děti nejen dobře bavily a získaly nové kamarády, ale také se něco naučily. A kdoví, příště si třeba zase přijdou zahrát... :-)

 

08

Únor

2020

Beseda 6A s Městskou policií Ostrava

Třída 6.A se zúčastnila besedy s Městskou policií Ostrava na téma: Šikana a kyberšikana – o nebezpečném jednání, jehož záměrem je ublížit, ohrozit nebo zastrašit jiného. Cílem besedy bylo pochopit v čem spočívá nebezpečnost tohoto jednání seznámit se s metodami řešení šikanování, jak se účinně bránit a kam se obracet s žádostí o pomoc; upozornit na rizika spojená s užíváním internetu, zejména pak sociálních sítí; způsoby ochrany.

08

Únor

2020

Den mazlíčků

Den mazlíčků bude na jaře. Už nyní pracují ti nejmenší, naši prvňáčci, na buttonech, které si budete moci pořídit na Dni mazlíčků a podpořit tak další zvířátka z řad kočiček a pejsků.

08

Únor

2020

Čtenářské dovednosti 1.A

Žáci 1.A si ověřují své čtenářské dovednosti ve školní knihovně. Děti si vybraly knihu, ve které každý přečetl kousek textu, vyhledávali slova složená z písmenek, která už se za pololetí naučili a že je jich už hodně: O,S,B,U,A,L,M,E,I,P,T,D,V,N,K. Ve výběru knih vedly knihy o lidském těle a o domácích mazlíčcích.

Něco o nás

Naše škola zahájila činnost 1. 9. 1988. Součástí komplexu školy je školní družina a školní jídelna. Od 1. 1. 2003 je součástí školy i mateřská školka a školní jídelna MŠ na ulici Rezkova 14. Jsme školou s bohatou historií a tradicí. Jsme škola bezbariérová. Ve škole působí poradenské pedagogické pracoviště. Škola se nachází na sídlišti Pískové doly v obvodu Ostrava - Jih v lokalitě Starý Zábřeh.

Metody a formy výuky

• Moderní metody a formy výuky
• Účast v mnoha projektech (i s účastí zahraničních škol)
• Ozdravné pobyty, turistické zájezdy
• Plavecký výcvikový kurz
• Lyžařský výcvikový kurz
• Metoda výuky čtení – Sfumato

Aktivity školy

• Školní klub v rámci školní družiny nabízí mnoho zájmových aktivit pro naše žáky
• Účast v mnoha projektech
• Aktivity a akce pořádané školní knihovnou
• Miniházená na škole
• Akce pořádané pro předškoláky naší MŠ Rezkova

Vybavení školy

• Kmenové třídy vybavené audiovizuální technikou
• Odborné učebny – jazykové, počítačové, fyziky a chemie, dílny, cvičná kuchyně, učebna environmentální
• Interaktivní tabule, scannery, tablety….
• Bohatá vybavenost pomůckami pro výuku odborných předmětů
• Školní knihovna
• Školní jídelna (výběr ze dvou jídel)

Vybavení

Mateřská škola se skládá ze tří mimoúrovňových budov, vzájemně spojených koridorem. V budově je celkem 5 tříd, sprchový kout pro vodní hry dětí v létě, kancelářské a provozní zázemí, prádelna a kuchyň. Každá třída má k dispozici hernu, třídu, sociální zázemí pro děti i personál, šatnu, sklad pomůcek, šatnu učitelů, šatnu dětí a přípravnu jídla. Součástí dvou přízemních tříd je venkovní terasa se zvláštním východen z daných tříd.

Kolem mateřské školy je oplocená zahrada, která je dostatečně členitá a prostorná pro hry dětí při pobytu venku. K vybavení zahrady patří kolotoč, průlezky, kladina, pískoviště, asvaltové hřiště, korfbalové koše. V roce 2012 byla vybudována environmentální část zahrady, kde se zastřešily stoly s lavicemi, výukové pódium s pergolou, hmatový chodník a tabuli „Čmáralka“. Zároveň byly provedeny terénní úpravy zahrady spojené s výsadbou jehličnanů.

Jako jedna z mála mateřských škol patří mezi naše vybavení infrasauna a solná jeskyňka, které děti pravidelně navštěvují.

Pošlete Nám Zprávu

Základní škola

+420 599 524 831

Horymírova 100, 700 30, Ostrava

skola@zshorymirova.cz


Tato lišta slouží k tomu, aby se lidé v Evropské unii naučili bezmyšlenkovitě odklikávat cokoliv.
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.