processed-21BF15D2-8B1B-4088-9C4E-B2B08A5D8900

Kaštánkový den ve třídě Králíček

18. 10. 2024

V rámci tématu ,,Procházka lesem” se uskutečnil Kaštánkový den. Kaštánkové hrátky jsme zahájili výstavou zvířátek z kaštanů, které děti vytvořily doma s rodiči. V našem třídním lese se sešla zvířátka všeho druhu – jeleni, ježci, medvídci, broučci, housenky, šnečci a pavoučci.

Kluci a holky se seznámili s plody podzimu, které si osahali a procvičili si jemnou motoriku při skládání geometrických tvarů z kaštanů, přenášení kaštanů za pomocí pinzety nebo při pokrývání těla ježečka. Společně jsme absolvovali překážkovou dráhu, kde jsme si procvičili klenbu nožní a zkusili se po kaštánkách projít. Naše radovánky jsme zakončily pohádkou Bob a Bobek v lese.

Děti si kaštánkové dopoledne velmi užily a my děkujeme všem šikovným rodičům za pomoc a spolupráci při budování našeho krásného lesa plného zvířátek.

Děti a paní učitelky Alice a Magda