The Last of us

Vítejte v MŠ Pohádka

Výborné místo pro Vaše děti.

Vítejte v MŠ Pohádka

Výborné místo pro Vaše děti.

The Last of us

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

The Last of us

Spolek rodičů Pohádka

Něco navíc pro Vaše děti.

Spolek rodičů Pohádka

Něco navíc pro Vaše děti.

Poslední novinky

28

Leden

2019

Pan učitel v MŠ

Naše MŠ má v kolektivu žen pana učitele Jana Fajmona, který je svým skvělým přístupem k práci příkladem všem, kteří pracují s dětmi.Vede je k dodržování pravidel, k respektování sebe sama i druhých a k uplatnění se v praktických situacích. Ve volném čase vyrábí doma pomůcky pro polytechnické vzdělávání našich předškoláků. Denník Blesk a TV Noe si našeho pana učitele vyhledali k rozhovoru o práci v MŠ. Jsme rádi, že ho máme.smiley

28

Leden

2019

Plavání pro děti

Od března 4.3.2019 do května 9.5.2019 proběhnou pro velký zájem vás- rodičů souběžně vždy v pondělky a čtvrtky dva KURZY PLAVÁNÍ S ŽABIČKOU. Cena kurzu je 950,- Kč( 10 lekcí) + uhrazení jízdného- cena bude upřesněna. Bližší informace vám dají p. uč, na jednotlivých třídách.

28

Leden

2019

Lyžařský kurz

V týdnu od 25.2.-1.3.2019 proběne lyžařský kurz pro děti přihlášené na lyžařský kurz.,, LYŽUJEME SE SLUNÍČKEM" na Bílé v Beskydech.

Cena za kurz je 2040,- Kč

Půjčovné je 450,-/ týden

Vzhledem k velkému zájmu ze strana Vás- rodičů, byl počet dětí navýšen. 

www.prihlaska.nabile.cz  

28

Leden

2019

Focení dětí

Focení dětí na osobní objednávku rodičů  bude 21.2.2019 dopoledne ve třídě MEDVÍDEK.Sleva na sérii fotek- postava + portrét je 280,-Kč. Využijte objednávkových atchů v šatnách jednotlivých tříd.

Něco o nás

Mateřská škola má celkem 5 tříd. Maximální kapacita jedné třídy je 28 dětí. Pokud je ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, počet dětí se na dané třídě snižuje. Výchovně vzdělávací program připravují pedagogové, kteří jsou plně kvalifikovaní.


Věkově jsou třídy rozděleny následovně:
Beruška – děti 3-4 roky
Medvídek – děti 4-5 leté
Koťátko – děti 5-6 leté, se zaměřením na polytechnické vzdělávání
Králíček - děti 4-5 leté
Sovička- 5-6 leté s výukou angličtiny

Filosofie

Filosofií naší mateřské školy je rozvoj osobnosti dítěte, její individuality, jejího vzdělávacího potenciálu s celoročním citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a k lidovým tradicím a zvykům, ale i k EU a evropskému společenství.

Záměr

Záměrem je také rozvoj osobnosti s pozitivním vztahem k sobě i k druhým v souladu s všelidskými hodnotami, jako je nedotknutelnost lidských práv, individuální svoboda, rovnost všech lidí, soucítění a solidarita se slabšími a ohroženými jedinci, péče o druhé a ohleduplnost k jiným, základy pro zdravý život, význam životního prostředí pro život člověka a důstojné vztahy mezi lidmi všech barev pleti.

Historie a umístění

Provoz Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14, Ostrava – Zábřeh byl zahájen v roce 1988. Mateřská škola fungovala samostatně a byli zde dvě třídy jeslí a tři třídy mateřské školy. V průběhu let byly jesle zrušeny a bylo zřízeno pět tříd mateřské školy.

Od 1. 1. 2003 je naše mateřská škola součástí právního subjektu Základní školy Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvkové organizace. Jsme jejím odloučeným pracovištěm pro předškolní výchovu a vzdělávání dětí.

Mateřská škola je vystavěna v sídlištní zástavbě Pískové doly v Ostravě – Zábřehu. Asi 15 minut chůze od MŠ se nachází Chráněná krajinná oblast „Poodří“, které využíváme pro environmentální či ekologické vycházky s dětmi.

Vybavení

Mateřská škola se skládá ze tří mimoúrovňových budov, vzájemně spojených koridorem. V budově je celkem 5 tříd, sprchový kout pro vodní hry dětí v létě, kancelářské a provozní zázemí, prádelna a kuchyň. Každá třída má k dispozici hernu, třídu, sociální zázemí pro děti i personál, šatnu, sklad pomůcek, šatnu učitelů, šatnu dětí a přípravnu jídla. Součástí dvou přízemních tříd je venkovní terasa se zvláštním východen z daných tříd.

Kolem mateřské školy je oplocená zahrada, která je dostatečně členitá a prostorná pro hry dětí při pobytu venku. K vybavení zahrady patří kolotoč, průlezky, kladina, pískoviště, asvaltové hřiště, korfbalové koše. V roce 2012 byla vybudována environmentální část zahrady, kde se zastřešily stoly s lavicemi, výukové pódium s pergolou, hmatový chodník a tabuli „Čmáralka“. Zároveň byly provedeny terénní úpravy zahrady spojené s výsadbou jehličnanů.

Jako jedna z mála mateřských škol patří mezi naše vybavení infrasauna a solná jeskyňka, které děti pravidelně navštěvují.

Naši Zaměstnanci

PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE !

1-2

květen 2019
Den Otevřených Dveří a Zápis do MŠ

1-2.5.2019 8:00 - 16:00

27

květen 2019
Výsledky příjmacího řízení

Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.

Vaše ohlasy

Pošlete Nám Zprávu

Mateřská škola

+420 596 789 929

Rezkova 2994/14, 700 30, Ostrava

skolka@msrezkova.cz


Tato lišta slouží k tomu, aby se lidé v Evropské unii naučili bezmyšlenkovitě odklikávat cokoliv.
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.