pě

Výzva PĚŠKY DO ŠKOLY

20. 9. 2024

Výzva Pěšky do školy proběhne na naší škole od 19.–25. 9. 2024.

Cílem této akce je zvýšit počet dětí, které se pravidelně dopravují do školy pěšky, snížit dopravní zátěž před školami a nabídnout dětem zdravější a bezpečnější prostředí.

Cesta do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. Chůze vás probere a nastartuje, je to balzám pro tělo i duši.

Děti potřebují přirozený pohyb, ne jen sportovní kroužky, na které je rodiče přivezou a poté z nich zase odvezou.

Pojďte s námi pěšky do školy!

Ve středu 25.9. proběhne PROJEKTOVÝ DEN – v tento den mohou žáci do školy přijet na kole, koloběžce nebo skateboardu (musí mít ochranou přilbu). Svým dopravním prostředkem (označeným příjmením a třídou) vjedou od 7:40 hod do atria školy (v tento den nebudou v atriu parkovat žádná auta) a zaparkují na vyhrazeném místě pro svou třídu (bude označena cedulkou a bude tam stát zástupce ŽP pro vaši třídu). Toto místo bude po celou dobu výuky hlídáno žákovskou službou a pedagogickým pracovníkem. Po ukončení výuky si svůj dopravní prostředek vyzvednou a odjedou domů. Pro tyto žáky bude připravena také malá snídaně. V tento den budou do jednotlivých předmětů zařazeny aktivity například na téma: DOPRAVA A KLIMA, BEZPEČNOST, MOJE MĚSTO, ZDRAVÍ.

Věříme, že si tento den společně užijeme! Snad nám bude počasí přát!